fbpx

Výmena oleja a filtrov

POUŽÍVAME IBA ZNAČKOVÝ A KVALITNÝ OLEJ SHELL✅
Motoristi veľmi dobre vedia, že kvalitný olej a vymenený filter majú zásadný dopad na motor a jeho životnosť, ide o jednu z najdôležitejších kvapalín v motore. Olej maže, čistí motor automobilu, chráni ho pred prehriatím a umožňuje mu bežať hladko a presne. Polemiky o intervale výmeny oleja a filtrov sú nekonečné.
Mnoho vodičov sa napriek tomu snaží ušetriť na motorových olejoch, alebo úplne ignorujú výmenu oleja vo vozidle. Neuvedomujú si však riziká, ktoré takéto zanedbanie starostlivosti prináša.
Hlavnou funkciou oleja je mazanie valcov, piestov a rôznych ďalších komponentov, ktoré tvoria motor automobilu. Bez neho môže dochádzať k zvýšenému treniu rôznorodých materiálov a tým vygenerovať dostatok tepla, ktoré môže viesť k deformácii a spôsobiť zablokovanie motora.
Olej v aute tiež čistí motor. Keď olej prechádza rôznymi komponentmi vášho motora, prítomné detergenty v kvapaline zhromažďujú úlomky a iné nerozpustné vedľajšie produkty. Tieto prostriedky sa prenášajú do olejového filtra, kde sú súhrnne odstránené. Čím dlhšie však olej cirkuluje vo vašom motore, tým viac nečistôt a železa sa v ňom hromadí.
Preto sme presvedčení, že pravidelná a zodpovedná výmena oleja vášmu motoru iba prospeje. Držíme sa pravidla, radšej skôr, ako ísť na hranu. To isté sa týka aj výmeny filtra, ktorý odporúčame našim zákazníkom vymeniť ruka v ruke s olejom????
Niekedy nemusí byť rozhodujúce ani to, či má auto najazdených práve hraničných 15 000 km. Môže zavážiť napríklad aj spôsob využitia auta, vek oleja, ktorý degraduje, keď naň pôsobí teplo, vlhkosť alebo, keď vozidlo nie je pravidelne využívané. To všetko sú veci, ktoré pri výmene oleja zvážime, aby sme vám vybrali čo najlepší motorový olej pre vaše potreby a nastavili vám interval výmeny. ????
U nás v servise nájdete široký výber motorových olejov značky Shell, ktoré zaručujú vysokú kvalitu a spokojnosť zákazníka. Samozrejmosťou je, že starý olej a rovnako aj filter ekologicky likvidujeme.♻️
Našim zákazníkom však odporúčame nielen výmenu oleja a olejového filtra ale aj výmenu ostatných filtrov a to vzduchového, kabínového a palivového filtru.
Tieto filtre sú neoddeliteľnou súčasťou správneho chodu každého automobilu.
Aj na kvalite filtrov záleží. My Vám ponúkame kvalitné filtre značky UFI ktoré sú pridávané do prvovýroby mnohých výrobcov automobilov.
Kompletná výmena všetkých filtrov vrátane oleja a likvidácie starých filtrov a oleja na automobily VW Group stojí cca100 eur. (závisí od automobilu)
Tešíme sa na Vašu návštevu. Tím Autocentrum Sereď.

Naši zamestnanci vedia, ako zvládnuť širokú škálu servisných úkonov. Či už riadite osobné auto alebo dodávku alebo SUV, naši mechanici sa snažia zabezpečiť, aby vaše vozidlo fungovalo ako má.

Ceny

Výmena oleja a olejového filtru 20 €
Výmena oleja a všetkých filtrov 35 €

Prečo si vybrať nás

Majiteľom vozidiel ponúkame celý rad garážových služieb. Pomôžeme vám so všetkým, od výmeny oleja až po výmenu motora. Poradíme si s akýmkoľvek problémom na vozidlách.

 • Opravíme Váš automobil čo najrýchlejšie
 • Profesionálny prístup, sme členom skupiny Profi auto
 • Ponúkame Vám širokú škálu služieb na automobiloch
 • Rýchloservis robíme na počkanie
 • Po dokončení opravy Vás informujeme sms správou s cenou opravy

Otázky

 • Ako často meniť olej v automobile?

  U plne syntetických olejov sa odporúča výmena oleja pri 15 000 km alebo po uplynutí roku od výmeny oleja.

 • Aké súčiastky by sa mali vymeniť

  Pri výmene oleja odporúčame vymeniť okrem olejového filtru aj ostatné filtre ako vzduchový, palivový a kabínový filter. Tieto filtre sú nezbytné taktiež na bezproblémový chod motoru Vášho automobilu.

 • Ako odsledujem interval výmeny oleja?

  Výmenu oleja si môžete jednoducho odsledovať. Pri výmene oleja u nás nastavíme aj servisný interval na automobile čiže sa Vám zobrazí na budíkoch automobilu. Ďalej si viete skontrolovať interval na nálepke ktorú lepíme do motorovej časti automobilu. Na nálepke nájdete dátum výmeny, kilometre pri výmene, kilometre kedy je ďalšia výmena oleja.

© Copyright 2021 Autocentrum Sereď